יעל ימונה קט

פסיכותרפיה

גוף, נפש, רוח, ליווי לשינוי וצמיחה

בואי למסע אל המעמקים

מרחב בו הגוף הנפש והרוח נפגש

נעים מאוד, שמי יעל, מלווה נשים במעגל החיים לשינוי ריפוי וצמיחה.

פסיכותרפיטסית גוף נפש רוח, יוגה תרפיסטית ומורה בכירה ליוגה מיינדפולנס ודהרמה. לנפש עומקים רבים. צלילה למעמקי הנפש דורשת הכרות עם הזרמים, המערבולות והצבעים בתוכה.

עת לנוע עם הזרם ללא מאמץ, תוך הרפיה, התבוננות ופליאה ועת לשחות כנגדו בתבונה, אומץ, סקרנות וחקירה. לרוח כמו התודעה יכולת עצומה ובלתי מוגבלת להתמיר, לרומם, למלא ולפתוח את הלב בחמלה וחכמה.

כשנשתמש במפרש בתבונה ונתפוס איתה את הרוח, תשוט לה ספינת חיינו במדויק אל היעד המיוחל. כשנתנגד, נתעלם או נבהל מעוצמתה – הטלטלה עלולה לצאת מכותלי המיכל.

הגוף שלנו הוא מעין מקדש המחבר בין הנפש, הרוח, התודעה. בתוכו נחקקות חוויות, מתבטאים מסרים. ודרכו מתאפשרת תנועה לעבר ריפוי וצמיחה.כשהתנועה בגוף מדויקת השריון נמס בהדרגה, דברים תקועים משתחררים, והנפש פוגשת עצמה. קיפאון של הגוף מייצר נוקשות ועצירה. האופק עלול להיעלם ואיתו האמונה בשינוי וצמיחה .
אל מסעי לעולם הטיפול והתרפיה הגעתי אחרי שנים של חיפוש. בתקופה של שגשוג בכל תחומי החיים בחיי, נבט בתוכי נבט של סקרנות ותהייה – איך זה, שלצד ההצלחות שקצרתי והיעדים שהגשמתי – אין לי אושר של ממש. תמיד היה משהו פנימי או חיצוני שהפריע.

במסע ארוך במזרח הכרתי מורים מופלאים, לגמתי דהרמה – חכמה נשגבה, ביקרתי במרכזים רוחניים וחזרתי עם תעודה של מורי יוגה וכמיהה עצומה להמשיך לחקור וללמוד את נפש האדם. את התנועה של הגוף. את הרוח.

חזרתי ארצה, פגשתי במורת ליבי, לאמה דבורה הלה, שמעניקה לי את הבסיס והמשעול להתפתחותי הרוחנית ובחיים בכלל.
חכמת הבודהיזם מהווה עבורי קרקע איתנה. הקשבה, חמלה, עיניים טובות, נשימה והתבוננות רכה – הם כמו עדי המקשט כל מפגש ומפגש.
התנועה הטבעית של הגוף ונפש היא לעבר ריפוי והחלמה. כמו שחתך מסכין יגליד מעצמו במידה וניתן לו את התנאים התומכים, כך גם הנפש עצמה.
מזמינה אותך למפגש של גוף-נפש-רוח ליצור מרחב המאפשר תחושה של חיבור, איזון, משמעות ושלווה .

רקע מקצועי

בגלגולי הראשון עסקתי בעולמות הכלכלה והמט"ח. עם המפנה בחיי – פניתי לעולם הטיפול, המדיטציה והיוגה – ורכשתי הכשרות, תעודות וידע עצום בעולמות הפסיכותרפיה גוף.נפש.רוח, היוגה והמדיטציה.
מלבד היוגה מיינפולנס והבודהיזם, כלים נוספים עיקריים איתם אני עובדת במפגש הטיפולי – החוויה הסומטימית [S.E], התמקדות [ FOUCUSING ] טיפול בקבלה והתחייבות [ ACT] טיפול בחמלה, והתאוריה הפולווגאלית.

מה אני מציעה

מפגשי טיפול

לעיתים קל יותר לפסוע ביחד, להציץ אל תוך הנפש אל מחוזות שקשה להשיגם לבד. במפגש טיפולי אישי ניצור מרחב מכיל ובטוח בו נאפשר חיפוש, חקירה, סקרנות והתבוננות רכה. נתקרב אל עצמנו, אל מה שיקר לליבנו ואולי הלך עם הזמן לאיבוד. נאט את הקצב, ננשום לבד או ביחד, נדבר, נתבונן ונקשיב גם לגוף. נשחרר דפוסים, תבניות, כאבים שצברנו שנדחקו לעבר פינות עד שנמצא רווחה, חופש בנפש, ברוח, ובגוף. תהליך טיפולי יתאים במצבים מאתגרים של משבר או אובדן בחיים, תחושת ריקנות, תקיעות, בטראומות ובריפוי במערכות יחסים, וגם פשוט כי בא לך זמן של שקט לחזור אל הבית הפנימי, לעשות מעט סדר, לחזור אל עצמך.

קבוצות טיפול וסדנאות מתחלפות

המציאות המורכבות - זו הנחווית מבחוץ וזו מפנים - מאלצת התמודדויות מול תחושות מורכבות, רגשות עוכרים ואי שביעות רצון מתחומים שונים בהן אנו תקועים בחיים. לתרפיה קבוצתית יתרונות אשר לעיתים לא ניתן להשיג בטיפול פרטני. העניים הטובות של ביחד, הלב שפועם ונשימה מחבקת מהווים מרחב בטוח מאפשר שמרגיש כמו מיכל. החוויה של יחד באותה הסירה, גם היא מטלטלת, ההדהוד שנשמע מתבונה שעולה מאחרת, האתגרים של כולנו, והלב הרחב של ביחד - מאפשרים הרחבה של פרספקטיבה והתבוננות חומלת ורכה.

סטודיו ליוגה

דרך תנועה וזרימה; התבוננות דיוק ונשימה, עבודה חיצונית ופנימית - ישתחרר לו עוד מחסום תקיעות, מחלה. בקבוצות אינטימיות של כ - 10 מתרגלים, מתקיימים תרגולי יוגה אינטגרטיבית . עוד דרך מופלאה להחיות את הגוף והנפש, לשחרר טראומות וחסמים.

לקוחות מספרים

יש לכם שאלה?

השאירו פרטים